16 Nisan 2024

Dennis Schröder: “Madalyayı Kazanmak İstiyoruz”

Almanya Milli Takımı, ev sahibi olduğu 2022 EuroBasket yarı finalinde İspanya’ya yenilerek 2005 yılından sonra ilk kez altın madalya kazanamaya bu kadar yaklaştı.

Takımın kaptanlarından Dennis Schröder, geride kalan 8 maçta Almanya’nın liderliğini üstlenirken, Polonya ile bugün oynanacak bronz madalya karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Takımın İspanya karşısında kaybetmesinin ardından, turnuvada gösterdiği başarılı performansla eski takımı Los Angeles Lakers ile anlaşan oyun kurucu, Polonya karşısında kazanarak madalya almak istediklerini vurguladı.

“Kaptan olarak ben ve çocuklar madalya almak istiyoruz. Tarih yazacağız. Bu da herkes için yeterli motivasyon. Motivasyonun yoksa burada olmamalısın. Herkes Pazar günü maçı kazanmak için motive.”

Geçtiğimiz Cuma günü eski takımı Lakers ile 1 yıl 2.6 milyon dolar karşılığında sözleşme imzalayan Schröder, konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Menajerim her zaman çalıştı, müzakere etti, tüm NBA kulüpleriyle konuştu. O işini yapıyordu ve ben de Köln ve Berlin’deki sahada işimi yapıyordum. Almanya 17 yıldır bu madalyayı bekliyor ve bu hikayeyi yazmak, tüm becerilerinizi ve gücünüzü bir kez daha tartmak için yeterli motivasyon. Avrupa Şampiyonası’ndan önce hedefimiz madalyayı kazanmaktı ve bu hala mümkün. Bu nedenle, tek yapmamız gereken Polonya’ya karşı kazanmak.”

Basketnews

Almanya ile Polonya arasındaki üçüncülük maçı 18 eylül Pazar günü TSİ 18:15’te başlayacak.