3 Ekim 2022

Nick Calathes: “Hedefimiz Madalya”

Yunanistan Milli Takımı’nın tecrübeli isimlerinden Nick Calathes, yaklaşmakta olan FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve Euro Basket 2022 hakkında SDNA.gr sitesine açıklamalarda bulundu.

Yunan gard, Euro Basket 2022’de madalya beklediklerinin altını çizerken, hedefleri hakkında iddialı açıklamalarda bulundu:

“Sahip olduğumuz oyuncularla, bu yılki EuroBasket için yüksek beklentilerimiz olduğu açık. Ancak hiçbir baskı yok. Maç, maç gidiyoruz ve bu şekilde ilerliyoruz. Her EuroBasket’e gittiğinizde hedef madalyadır. Onu almayı umuyoruz ve asıl hedefimiz bu.”

Yunanistan Milli Takımı, FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve Euro Basket 2022’de Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo’dan da faydalanacak. Nick Calathes, Yunan yıldızın varlığının kendileri için büyük avantaj olduğunu şu sözlerle açıkladı:

“Giannis dünyanın en baskın oyuncusu. Onunla oynamak bizim için kolay. O yaratıyor ve benim, Sloukas ve Dorsey gibi oyuncular için işleri kolaylaştırıyor. Hücum tarafında bize özgürlük getiriyor ve savunmaya enerji veriyor.”

Son olarak Yunanistan Milli Takımı’ndaki geleceğinden bahseden 33 yaşındaki yıldız gard, konu hakkında şunları söyledi:

“Milli takım kariyerimi olimpiyatlarda bitirmek istiyorum. Bu benim büyük hedefim. Paris’te oynamak istiyorum ve sonra iyi olacağım. O yüzden Olimpiyat Oyunları için 2 yıllık bir sınır koyduğumu söyleyebilirim. Orada olmak istiyorum”

Basketnews