3 Ekim 2022

Danilo Gallinari: “Başarıya Ulaşmak için Ekstra Performans Sergilemeliyiz”

FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve Euro Basket 2022 için hazırlıklarını sürdüren İtalya Milli Takımı’nın yıldızlarından Danilo Gallinari, Sky Sport İtalia sitesine açıklamalarda bulundu.

Euro Basket 2022’de C grubunda ev sahibi olarak Estonya, Ukrayna, Yunanistan, Hırvatistan ve Büyük Britanya ile mücadele edecek İtalya’nın deneyimli skoreri turnuvadaki hedefleri hakkında şunları dile getirdi:

“EuroBasket’te çok sayıda güçlü takım sahne alacak. Aynı zamanda çok sayıda NBA yıldızı da orada olacak. Başarıya ulaşabilmemiz için beklentilerin dahi üzerine çıkarak ekstra bir performans sergilememiz lazım. Önceki yıllarda bunu başarmıştık, şu anki oyuncu grubuna baktığımda ise yine özel bir performans sergileyebileceğimize inanıyorum.”

İtalya Basketbol Federasyonu yaz döneminde Meo Sachetti ile yolları ayırıp, koçluk görevine Gianmarco Pozzeco’yu getirmişti. Yeni antrenörleri ile hazırlık döneminde yoğun tempoda çalıştıklarını kaydeden Danilo Gallinari şunları dile getirdi:

“Hazırlıklarımız çok iyi ilerliyor, daha antrenmanlara başlayalı birkaç gün oldu ama EuroBasket’e kadar önümüzde yeterli süre var. Şunu da söylemeliyim ki antrenmanlarımızın yoğunluk seviyesi epey yüksek. Başantrenörümüz Gianmarco Pozzeco’nun basketbol bilgisi gerçekten çok fazla. Kafasındaki fikirleri biz oyunculara aktarma konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor.”

Eurohoops