26 Mayıs 2024

NBA, Yılın Çaylak Takımlarını Açıkladı

2019-2020 sezonunun sonuna geldiğimiz günlerde NBA sezon ödüllerini dağıtmaya devam ediyor. NBA, dün basın mensuplarının oylarıyla belirlenen yılın çaylak takımlarını açıkladı.

Yılın çaylak takımında, Memphis Grizzlies gardı ve 2019-2020 sezonunda yılın çaylağı ödülünün sahibi Ja Morant topladığı 200 puanla ilk sırada yer aldı. Onu Miami Heat ile bu sezon yaptığı çıkışla dikkat çeken bir başka oyun kurucu Kendrick Nunn 197 puanla izledi.

Grizzlies’in bir diğer çaylağı ve takımın bu sezon elde ettiği başarıda pay sahiplerinden Brandon Clarke 189 puan toplayarak üçüncü sırada yer aldı. New Orleans Pelicans’in yıldızı ve 2019 NBA draftinin 1 numarası Zion Williamson 176 puan toplayarak dördüncü oldu. Takımın son oyuncusuysa Golden State Warriors ile iyi bir sezon geçiren ve oylamada 116 puan toplayan Eric Paschall oldu.

Oylamada çaylak oyunculardan oluşan ikinci takımdaysa şu isimler yer aldı. Miami Heat ile harika bir play-off dönemi geçiren Tyler Herro 115 puan alarak ikinci takımın en çok oy toplayan ismi oldu. Toronto Raptors gardı Terence Davis 96 puanla ikinci olurken, Chicago Bulls ile özellikle sezonun ikinci bölümünde büyük çıkış yakalayan Coby White 90 puanla yılın ikinci çaylak takımında kendine yer buldu. Listeye tamamlayan diğer oyuncularsa Charlotte Hornets’dan P.J. Washington ve Washington Wizards’in Japon forveti Rui Hachimura oldu.

Spor yazarlarının katıldığı oylamada, oyuncuların, kovid-19 salgını sebebiyle 11 mart tarihinde lige verilen araya kadarki performansları değerlendirildi.

Yapılan oylamada topladıkları puanlara göre listelenen diğer oyuncular ise şu şekilde:

New York Knicks gardı R.J. Barrett 61 puan

Philadelphia 76ers forveti Mathisse Thybulle 55 puan

Cleveland Cavaliers gardı Darius Garland 14 puan

Atlanta Hawks forveti De’Andre Hunter 11 puan

Denver Nuggets forveti Michael Porter Jr. 9 puan

New Orleans Pelicans uzunu Jaxson Hayes 5 puan

Phoenix Suns forveti Cameron Johnson 3 puan

Charlotte Hornets gardı Cody Martin 1 puan

One thought on “NBA, Yılın Çaylak Takımlarını Açıkladı

  1. GSW seneye bomba gibi dönecek. Draftta ikinci tercih hakkı onlarda. Wiseman’ı alırlarsa green, curry, thompson, pascall, wiseman off off diyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim. Wiseman Embiid ayarında bir basketbolcu.

Comments are closed.