22 Mayıs 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Ekibinde 2 Pozitif Vaka Daha Açıklandı

Türkiye’de basketbol liglerinde yeni sezon için hazırlıkların hız kazandığı süreçte, Anadolu Efes ekibinden art arda kötü haberler gelmeye başladı. Gloria Cup şampiyonu olan İstanbul temsilcisinde 2 kişinin Kovid-19 testinin pozitif olduğunun duyurusunu yaptı.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs pandemisi, etkilerini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de tekrar artışın yaşandığı vaka sayılarında korkutucu boyuta doğru ilerleme yaşanıyor. Önceki sezon basketbol liglerinin tescil edilmesine neden olan Kovid-19 salgını, yeni sezon öncesi hazırlık sürecinde de endişeye neden oluyor.

Edinilen bilgilere göre Gloria Cup şampiyonu olan Anadolu Efes Kulübü’nde art arda Kovid-19 vakaları da yaşanmaya başladı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre basketbol A takım kafilesinden iki kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Toplam 3 Aktif Vaka

İstanbul temsilcisi kulüp tarafından yapılan açıklamada, rutin olarak yaptırılan testlerin sonuçlarına ilişkin bilgi verildi.

Kovid-19 testlerinde A takım kafilesinde iki yeni pozitif vakanın olduğuna ilişkin de bilgi verildi. Önceki günlerde 1 kişide daha çıkan vakayla birlikte, kulüpte toplamda 2 aktif vaka olmuş oldu.

Öte yandan testi pozitif çıkan A takım oyuncularının izolasyon ve tedavi süreçlerinin de başlatıldığına dikkat çekildi.

Güncel Yazılar