3 Ekim 2022

Ben Simmons Alacakları Konusunda 76ers ile Anlaşmaya Vardı

2020-21 sezonunda play-off döneminde hayal kırıklığı yaratan performansının ardından geçen yaz Philadelphia 76ers ile yolları ayırmak isteyen ve bunun için takımdan izin almadan maçlara çıkmayan Ben Simmons, alacakları konusunda 76ers yönetimiyle anlaşamaya vardı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre, taraflar anlaşmaya vardı. İlgili raporda Ben Simmons’ın alacağı ücretten ise bahsedilmedi.

76ers, geçtiğimiz sezon takas edilene kadar Simmons’a sezon boyunca kaçırdığı her maç için maaşından 360.000 dolarlık kesintiye gitmişti. Buna ek olarak, organizasyon, oyuncuya takımla belirli yol gezilerinde seyahat etmediği için para cezası verdi.

Ben Simmons, şubat ayında NBA’de takas dönemi sona ermeden James Harden merkezli bir takasla Brooklyn Nets’in yolunu tutsa da geçtiğimiz sezonun tamamını kaçırdı. Avusturalyalı yıldız oynamamasına gerekçe olarak ruhsal problemlerini öne sürmüştü.

Onun yokluğunda Brooklyn Nets, doğu konferansında normal sezonu yedinci sırada noktalayıp play-in turnuvasında Cleveland Cavaliers’ı geçse de play-off ilk turunda Boston Celtics’e 4-0 elenmişti.