23 Mart 2023

NBA All-Star Kadrolarında Sakatlıklar Nedeniyle 3 Zorunlu Değişiklik Yapıldı

2023 NBA All-Star organizasyonunda herkesin beklediği Doğu-Batı maçı 19 Şubat Pazar akşamı Salt Lake City’nin ev sahipliğinde Vivint Arena’da oynanacak.

Doğu takımına Giannis Antetokounmpo ve Batı takımına Lebron James’in kaptanlık yapacağı maçın hemen öncesinde kaptanların draft usulü seçeceği isimlerle kadrolar neleşecek.

Daha önce 3 isim, Kevin Durant, Stephen Curry ve Zion Williamson sakatlıkları nedeniyle All-Star maçından aflarını istemişlerdi. Bu 3 ismin yerine eklenen yeni isimler ise belli oldu.

Toronto Raptors‘tan Pascal Siakam, Minnesota Timberwolves‘tan Anthony Edwards ve Sacramento Kings‘ten De’Aaron Fox, NBA All-Star karşılaşmasında forma giyecekler. Fox ve Edwards ilk kez All-Star olacakken, Siakam ise bu ünvanı 2. kez taşıyacak.

Ancak şunu da belirtmek lazım sakatlıkları bulunan bu 3 isim de aldıkları yüksek oylar nedeniyle ilk beş başlayacaklardı ve tabiki onların yerine eklenen isimlerin statüsü yedek olacak. Sakatlanan yıldız isimler yerine ise Utah Jazz’dan Lauri Markkanen, Memphis Grizzlies‘ten Ja Morant ve Joel Embiid ilk beşe dahil edilecekler.