18 Ağustos 2022

Luka Doncic’in Parkelere Dönüş Tarihi Belirsiz

Dallas Mavericks‘in Sloven yıldızı Luka Doncic, takımının Memphis Grizzlies’e karşı oynadığı maçta ayak bileği ağrısı nedeniyle süre alamadı ve tekrar sahaya ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

Mavericks koçu Jason Kidd’in dediği gibi, Doncic’in Mavericks’in 16 Kasım’da Denver Nuggets’a karşı kazandığı galibiyet sırasında yaşadığı ayak bileği burkulması halen sürüyor. Sloven oyuncunun üç maçı kaçırdıktan sonra tekrar sahalara dönmesine izin verildi, ancak görünüşe göre bu sakatlık ona hala bazı problemler yaşatıyor.

Luka Doncic’ten yoksun Dallas Mavericks, Kasım’a 5-2’lik bir skorla başladıktan sonra bu sezon ilk kez üst üste üç maç kaybetti. Mavericks bu süreçte, Phoenix Suns’a karşı arka arkaya iki maç ve Los Angeles Clippers’a bir yenilgi aldı.

Mavericks, cumartesi gecesi son maçında Memphis karşısında hem Doncic hem de Kristaps Porzingis’in yokluğunun üstesinden gelemedi. Grizzlies karşısında 97-90 yenilerek batı konferansında yedinci sıraya geriledi.

Luka Doncic Mavericks’te  bu sezon 25.4 sayı, 8.1 ribaunt ve 8.5  asist takımın lideri olurken, Kristaps Porzingis 19.7 sayı ve 8.0 ribaunt ortalamalarıyla takımın en skorer ikinci ismi konumunda.