Andrew Wiggins: “Şampiyonluk Kalibresinde Bir Takımız”

Posted by

19 Ekim’de başlayacak 2021-22 NBA sezonu öncesi Golden State Warriors’ın yıldızlarından Andrew Wiggins, San Francisco Chronicle’a bir röportaj verdi.

Yeni sezon öncesi umutlu konuşan Kanadalı kanat oyuncusu, Golden State Warriors’ın şampiyonluk kalibresinde bir kadroya sahip olduğuna inanıyor.

“Sahip olduğumuz tüm parçalarla, kesinlikle şampiyonluk kalibresinde bir takım olduğumuzu düşünüyorum.”

Golden State Warriors 2014-19 yılları arasında beş kez üst üste NBA finallerinde boy gösterip 3 şampiyonluk yaşasa da son iki sezon Klay Thompson’ın yokluğunda play-off resminin dışında kaldı. Andrew Wiggins, bu sezonun belli bir aşamasında parkelere dönmesi beklenen Klay Thompson ile birlikte oynayacak olmaktan ötürü heyecanlı olduğunu şöyle vurguladı:

“Bütün takım onun ne kadar sıkı çalıştığını, oyuna getirdiği büyüklüğü her gün görüyor. Onunla savunmada, hücumda, hepsinde oynamaktan heyecan duyuyorum.”

Klay Thompson’ın dönüşüyle birlikte hücumda ana faktör olması beklenmeyen Andrew Wiggins, önümüzdeki sezon Warriors’da daha farklı bir göreve soyunabilir. Son iki sezonda savunmasını gözle görünür şekilde geliştiren Wiggins hakkında koç Steve Kerr de benzer bir demeç verdi:

“Bir gecede 25 sayı atmasını istemiyoruz. Takımda şut atabilen çok adam var. Ondan sahada farklı şeyler bekliyoruz.”

Golden State Warriors, sezonun ilk maçında 19 ekim Salı akşamı Staples Center’da Los Angeles Lakers’in konuğu olacak.