20 Nisan 2024

Dwight Howard NBA’deki Geleceğine Dair Kararsız

Geçtiğimiz sezonu Los Angeles Lakers’da geçirdikten sonra bu yaz kontratının sona ermesiyle serbest kalan ve NBA sezonunun başlamasına kısa bir süre kala halen boşta olan Dwight Howard, katıldığı All The Smoke podcast’inde geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Eski All-Star uzun, NBA’e dönme konusunda kararsız olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Oynamak istiyorum ama aynı zamanda oynamama gerçekten izin vermek isteyen hiçbir takım yok. Lakers ile son durumumdan beri böyle hissediyorum. Takımda gerçekten bir yeri ve başlama ve büyük dakikalar kazanma şansını hak edecek bir şampiyonluk kazanmalarına yardımcı olacak kadar şey yaptığımı hissettim ve şimdi boştayım.”

“Dostum, bir yaz daha kıçımı yırtmak, günde üç kez antrenman yapmak, çılgın bir diyet uygulamak, tüm bunları yapmak ve sonra bir takıma geri dönüp ve yedek kulübesine oturup ya da birinin kazanmasına gerçekten yardım etmeye çalışmak… Lanet olsun, basketbolu bırakıp başka şeyler yapmak mı yoksa geri dönüp insanlara hala bu yeteneğe sahip olduğumu göstermek mi istiyorum?'”

Kariyerinde 8 kez All-Star, 5 kez yılın en iyi beşine seçilen ve 2020 sezonunda Lakers ile NBA şampiyonluğu yaşayan 36 yaşındaki Dwight Howard geçen sezon Lakers ile 60 maçta görev alırken 6.2 sayı ve 5.9 ribaunt ortalamaları yakalamıştı.

Eski All-Star pivot, daha önce basına yansıyan demeçlerinde NBA’de kontrat bulamaması halinde WWE’de şansını deneyebileceğini belirtmişti.