25 Mart 2023
NBA

Eski NBA Yıldızı Nate Robinson Böbrek Yetmezliğiyle Mücadele Ediyor

Kariyerinde NBA’de 11 sezon geçiren ve 3 kez smaç yarışması kazanan Nate Robinson, böbrek yetmezliğiyle mücadele ediyor.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre 38 yaşındaki gard, yaklaşık dört senedir böbrek yetmezliği sorunu yaşıyor.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Nate Robinson, şunları dile getirdi:

“Bunu şimdi paylaşıyorum çünkü bu hastalık hakkında konuşmakta güçlük çeken herkesin sesi olmak ve daha büyük bir amaç için bir araya gelmek, sağlığımız için bir araya gelmek istiyorum. Sahada hiçbir zaman yerel bir lider olmadım, örnek olarak liderlik etmeyi tercih ettim, ancak şimdi konuşma ve böbrek hastalığından etkilenen veya böbrek hastalığıyla uğraşan herkese yardım etme zamanım geldi.

“Bu süreçte aldığım ve almaya devam ettiğim ilgi ve destek için minnettarım ve bu duyuru sayesinde benim gibi başkalarına yardımcı olabileceğimi umuyorum.”

2005 NBA draftinde ilk tur 21. Sıradan seçilen Nate Robinson, 11 sezonluk NBA kariyerinde Chicago Bulls, New York Knicks, Boston Celtics gibi takımların formasıyla 618 maça çıkarken, 11 sayı, 2.3 ribaunt ve 3.0 asist ortalamaları yakalamıştı.