30 Mart 2023

Kostas Sloukas Almanya Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

FIBA EuroBasket çeyrek final eşlemesinde bugün 21:30’da ev sahibi Almanya ile karşılaşacak Yunanistan’ın deneyimli gardı Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu.

Olympiakos’un deneyimli gardı Gazzetta.gr’ye verdiği demeçte Almanya’nın güçlü bir rakip olduğunu ve maçı kazanmak için savunma konsantrasyonlarını üst düzeyde tutmaları gerektiğinin altını çizdi.

“Açıkçası çok zor bir maç. Ev sahibi Almanya seyircisinden daha fazla enerji alacak. Turnuvanın favorileri için işi çok zorlaştıran bir takım. Kazanmak ve madalyadan bir adım ötede olmak için şansımızın da yanımızda olmasını bekliyoruz. Dünkü maç başka bir hikaye, tıpkı Milan’da oynadığımız grup maçları gibi.”

Yunanistan, son 16 turunda Çekya karşısında zorlanmasına karşın son çeyrekte Antetokounmpo’nun müthiş performansıyla kazanmayı başarmıştı. Maçı değerlendiren Sloukas, şunları söyledi:

“Birçok otoritenin aksine biz zor bir maç bekliyorduk. Birçok insan 20 sayı farkla kazanmamızı bekliyordu ama durum böyle değil. Çek Cumhuriyeti sağlam ve çok iyi bir takım, bizim için gerçekten zorlaştı ve tebrikleri hak ediyorlar. Bence bizim için iyi oldu çünkü bizi bir takım olarak daha çok bağladı, hedefimiz bu. Almanya’ya karşı daha da zor bir göreve devam ediyoruz.”

Almanya maçında gard savunmasının önemini vurgulayan deneyimli oyun kurucu sözlerine şöyle devam etti:

“Gardları nasıl durduracağımız önemli. Bizim için maçın kritik noktası savunma olacak çünkü iyi savunma yaparak hücumda da rahatlıyoruz. Tempo kontrolü önemlidir, ancak bu tür maçlarda şans da rol oynar. Takım önce savunma ve ribauntlara dikkat etmeli ve gardlara baskı yapmalıyız.”

basketnews