19 Temmuz 2024

Kokoskov: “Maccabi Çok Yönlü Bir Takım.”

Turkish Airlines Euroleague 6. hafta mücadelesinde İsrail’de Maccabi Tel Aviv’e konuk olacak temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu şu ifadeleri kullandı:

Maccabi çok yetenekli bir ekip. Birçok kozları var. Rakibimize çok saygı duyuyoruz. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok etkili isimlere sahipler. Bu nedenle her iki alanı da oldukça iyi kullanıyorlar. Maccabi çok yönlü bir takım. Yetenekliler ve hem uzunlarda hem de dış atıcılarda oldukça iyi isimleri var. Özellikle iç sahada yüksek enerjiyle birlikte iyi oynuyorlar. Bu nedenle zor bir deplasman karşılaşmasının bizi beklediğinin farkında olmalıyız. Hava atışından itibaren bu zorlu maça hazır olmalı ve onların enerjisine cevap verebilmeliyiz.

Fenerbahçe Resmi Web Sitesi

Sarı lacivertlilerin Litvanyalı forveti Edgaras Ulanovas ise şu ifadeleri kullandı:

Çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Hücumda çok yetenekliler. Oldukça iyi oyuncuları var. Özellikle Wilbekin ve Dorsey şu anda çok iyi durumda. Uzunlarda da Hunter, Zizic ve Caloiaro gibi üç önemli koza sahipler. Üst üste üç yenilgi aldık ve reaksiyon göstermemiz ve geçmişte olduğundan daha iyi oynamamız gerekiyor. Zor bir karşılaşma olacağını biliyoruz çünkü EuroLeague’de kolay maç yok. Hangi takımla karşılaştığınız bir önemi yok, bu turnuvada her müsabaka zor. Onların enerjisine cevap verebilmeli ve iyi bir performans ortaya koyabilmeliyiz.

Fenerbahçe Resmi Web Sitesi