19 Haziran 2024

Steve Nash: “Şampiyonluk İçin Oynayacağız”

Brooklyn Nets’in çiçeği burnunda koçu Steve Nash, salı günü kulübün sezonluk bilet sahipleriyle sanal ortamda düzenlenen bir toplantıda bir araya geldi. Kariyerinde ilk kez koçluk deneyimi yaşayacak Steve Nash toplantıda gelecek sezon şampiyonluk için oynayacaklarını dile getirdi.

Brookly Nets taraftarlarından gelen soruları yanıtlayan baş antrenör Steve Nash önümüzdeki NBA sezonunda şampiyonluk kazanmak için oynayacaklarını söyledi. Kariyerinden 8 kez all-star ve iki kez MVP seçilen Nash, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şampiyonluktan daha azının başarısızlık olduğunu söylemek istemiyorum çünkü her şeyi önceden bilemezsiniz. Ancak biz şampiyon olmak için oynuyoruz ve takımı buna göre inşa edeceğiz.”

Brooklyn Nets Steve Nash ile anlaşmadan önce geçtiğimiz sezon oldukça zorlanmıştı. 2019 sezonunun NBA finallerinde aşil tendonundan sakatlanarak geçtiğimiz sezon basketboldan uzak kalan Kevin Durant ve sezonun büyük bölümünde omuz sakatlığından dolayı forma giyemeyen Kyrie Irwing’in yokluğunda Nets doğu konferansını ancak yedinci sırada bitirebilmişti.

Steve Nash’in ilk koçluk deneyiminde Brooklyn Nets’in yıldızları Kevin Durant ve Kyrie Irwing ile nasıl bir iletişim kuracağı şimdiden merak konusu. Yıldız oyuncunun Nets’in koçluk görevini kabul etmesinde Kevin Durant ile olan ilişkisinin önemli olduğu biliniyor. Steve Nash Warriors’da oyuncu geliştirme danışmanı olarak çalışırken Kevin Durant ile birlikte 2018 sezonunda NBA şampiyonluğu yaşamıştı.

One thought on “Steve Nash: “Şampiyonluk İçin Oynayacağız”

  1. Yazık olacak adama Kyrie gibi bir manyakla uğraşacak. Kevin Durant’in sağlık durumu takım için, belirleyici bir faktör olacak.

Comments are closed.