30 Mart 2023

Kevin Punter Sırbistan Milli Takımı’nda Oynama Fikrine Sıcak Bakıyor

Geçtiğimiz yaz, Olimpia Milano’dan ayrılarak Partizan ile anlaşan ABD’li şutör Kevin Punter, Sırp kulübünde ikinci sezonunu geçirmeye hazırlanıyor.

Geçen sezon Zeljko Obradovic yönetiminde beklentileri Partizan beklentilerin altında kalsa da bu sezon özel davetiyeyle 8 yıllık aranın ardından Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele etmeye hak kazandı.

29 yaşındaki Punter, Sırp basınına verdiği demeçte, kendisine teklif gelmesi halinde severek Sırbistan Milli Takımı’nda oynayacağını dile getirdi.

Bilindiği üzere Sırbistan EuroBasket 2022 son 16 turunda turnuvaya veda ettikten sonra ülke basınında devşirme oyuncu tartışmaları alevlenmişti. Konuyla ilgili konuşan Punter, verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı.

“Bu ülkeyle özel bir ilişki geliştirdim. Dürüst olmak gerekirse, Sırbistan’ı gerçekten seviyorum. Bir süre önce bir pasaport aldım. Milli takıma yabancı bir oyuncu ilavesi olabileceğine dair bazı spekülasyonlar duydum. Davet gelirse, bu olasılığa açığım. Tabii ki, bu durum sezonlar arasındaki boş zamanımı azaltır, ancak bu hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat. Sırp milli takımı tarihindeki ilk Amerikalı olurdum ve takıma yardım etmekten mutluluk duyarım.”

basketnews

Sırbistan favori olarak başladığı EuroBasket 2022’de son 16 turunda İtalya’ya elenerek hayal kırıklığı yaratmıştı.