29 Mayıs 2024

Houston Rockets Koçluk Görevi İçin Stephen Silas ile Anlaştı

Houston Rockets koçluk görevi için Stephen Silas ile anlaştı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Stephen Silas, geçtiğimiz sezon NBA play-offlarında konferans yarı finalinde Los Angeles Lakers’e 4-1 ile elendikten sonra görevden ayrılan Mike D’Antoni’nin boşluğunu dolduracak.

Stephen Silas son iki sezonda NBA’de Dallas Mavericks takımında Rick Carlise’ın asistanları arasında yer alıyordu. Houston Rockets’ta ilk kez baş antrenör olarak görev yapacak Silas, daha önce 9 sezon boyunca Charlotte Hornets’ta asistan koçluk yapmıştı. Stephen Silas 20 sezon boyunca NBA takımlarında görev aldı. Bu süreçte Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers ve Washington Wizards’da oyuncu izleme ekibinde görev yapmıştı.

Staphen Silas’ın Houston Rockets’ın başına geçmesinin ardından Dallas Mavericks’in Sloven yıldızı Luka Doncic sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Silas’ın bu görevi hak ettiğini belirtti. Dallas Mavericks’in sahibi Marc Cuban ise yayınladığı mesajla Silas’ı tebrik etti.

https://twitter.com/mcuban/status/1321563772981551104?s=20

Houston Rockets geçtiğimiz sezon play-off döneminde Los Angeles Lakers’e elendikten sonra koç Mike D’Antoni ve genel menajer Daryl Morey ile yolları ayırmıştı. Kadrosunda iki kez MVP ödülü kazanmış James Harden ve Russell Westbrook gibi yıldızlar bulunduran Rockets’ın Silas yönetiminde arzu edilen başarıyı yakalayıp yakalamayacağı merak ediliyor.