26 Mayıs 2024

Koç Kokoskov ve Vesely, Asvel Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundular

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Astroballe’da Asvel Villeurbanne ile karşılaşacak.

Fenerbahçe Beko‘nun başarılı koçu Igor Kokoskov karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu:

ASVEL çok iyi basketbol oynayan bir takım. Özellikle son yedi maçlarında altı galibiyet almış olmaları bunu kanıtlıyor. Çok atletik ve özgüvenli bir ekip. Genç bir kadro ve derin bir rotasyona sahipler. Onların enerjisine ve fizik güçlerine cevap verebilmemiz gerekiyor. Kesinlikle çok iyi mücadele etmeliyiz. Son dönemde üç sayı çizgisinin gerisinden çok iyi hücum ediyorlar ve buna da çözüm üretmeliyiz. Rakibimize büyük saygı duyuyoruz ve bu karşılaşmanın çok zorlu bir sınav olacağının bilincindeyiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Sarı lacivertlilerin yıldız uzunu Jan Vesely ise şu ifadeleri kullandı:

Çok zorlu ve sert bir karşılaşma olacak. ASVEL çok sert basketbol oynuyor. Hücumda ve savunmada oldukça agresifler. Hızlı hücumlarla skor üretmeye çalışıyorlar. Bizim de onlara bu fırsatı vermemek için savunmada geriye iyi koşmamız gerekiyor. Hücumda da Milano maçına göre çok daha hızlı olmalıyız. Zorlu Milano karşılaşmasından sonra iyi dinlenmeli ve 40 dakika boyunca çok sert geçecek bu maça hazırlanmalıyız. Rakibimiz bire birlerde çok etkili isimlere sahip ve bu nedenle bireysel savunmalarda daha etkili olmalıyız.

Fenerbahçe Spor Kulübü