17 Haziran 2024

Cleveland Cavaliers, Cedi Osman, Andre Drummond ve Javale McGee İçin Tekliflere Açık

NBA‘de takas döneminin sonlanmasına yaklaşık bir ay kala, FortyEightMinutes.com’dan Sam Amico’nun raporuna göre, Cleveland Cavaliers takas piyasasında Cedi Osman, Andre Drummond, Taurean Prince ve Javale McGee için gelen teklifleri dinlemeye hazır.

İlgili habere göre, Cleveland Cavaliers’da son dönemde fazla oynama şansı bulamayan Cedi Osman ve takım arkadaşı Javale McGee’nin başta Los Angeles Clippers ve Brooklyn Nets’in radarında olduğu belirtiliyor. Los Angeles Clippers baş antrenörü Tyronn Lue’nun Cedi Osman’ın kadroya derinlik katacağını düşündüğü ve eski öğrencisiyle yeniden bir araya gelmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

Amico’nun haberinde yer alan bilgilere göre, Javale McGee ve Cedi Osman için diğer talipse kadrosuna derinlik katmak isteyen Brooklyn Nets. Ayrıca haberde, geçtiğimiz sezon Los Angeles Lakers ile şampiyonluk yaşayan Javale McGee için Milwaukee Bucks’ın da devrede olduğu iddia edildi.

Cedi’nin Dakikaları Bu Sezon Azaldı

Geçen ay 26 yaşına giren Cedi Osman, geçtiğimiz iki sezon Cavs’ta ilk beş başladıktan sonra bu sezon başında altıncı adam olarak rotasyonda yer almıştı. Bu sezon 35 maçta görev yapan milli basketbolcu 10,9 sayı, 3,7 ribaund ve 2,7 asist ortalamalarıyla oynuyor. Bu istatistikler geçtiğimiz sezonki çıktılarıyla benzerlik gösteriyor. Ayrıca Cavaliers koçu J.B. Bickerstaff’ın elinde bu sezon kanat rotasyonunda çaylak Isaac Okoro, Taurean Prince ve Dean Wade ve Dylan Windler gibi parçalar bulunuyor. Bu pozisyondaki derinlik Cavaliers adına Cedi Osman için gelen teklifleri değerlendirme imkanı sunuyor.

Cedi Tyronn Lue ile Daha Önce Çalışmıştı

Sam Amico, Los Angeles Clippers’ın Cedi Osman’a olan ilgisini daha önce milli yıldızla çaylak sezonunda çalışma fırsatı yakalayan Tyronn Lue’ya dayandırıyor. Lue’ya göre, Cedi Osman Clippers rotasyonuna derinlik kazandırabilecek yeteneklere sahip. İki yönlü kanat oyuncusu güçlü fiziğiyle birden dörde kadar her pozisyonu savunabiliyor. Bu özellikler modern basketbolda Cedi Osman’ı bilhassa play-off döneminde değerli bir parça kılıyor.

Diğer taraftan bu sezon şampiyonluk için iddialı bir kadro oluşturan Brooklyn Nets uzun rotasyonuna derinlik katmak istiyor. Bu amaçla Cavaliers’dan ayrılması gündemde olan Javale McGee ve Andre Drummond, Nets’in radarında. Andre Drummond, Jarrett Allen’ın takıma katılmasının ardından kısa bir süre sonra koç Bickerstaff tarafından kesik yemişti.