27 Mayıs 2024

Koç Ataman ve Larkin, Zorlu CSKA Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, güçlü rakibi CSKA Moskova’yı konuk edecek.

Karşılaşma öncesi Anadolu Efesin tecrübeli koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

CSKA Moskova, Mike James ve Will Clyburn’ün dönmesi ile birlikte yeniden çok güçlü bir takım haline geldi. Tornike Shengelia, Johannes Voigtmann ve Joel Bolomboy ile etkili bir uzun rotasyonları var. Daniel Hackett, Darrun Hilliard ve yeni transfer Iffe Lundberg ile rahat skor bulabiliyorlar. Savunmamızı sert tutup hücumda top paylaşımını iyi yapmamız gerekiyor. Kazanarak zirve yolundaki çıkışımızı sürdürmek istiyoruz.

Anadolu Efes Spor Kulübü

Lacivert beyazlıların süper yıldızı Shane Larkin ise şu ifadeleri kullandı:

CSKA Moskova çok iyi bir takım ve şu an Euroleague’de ilk iki sıra içinde yer alıyor. Zor bir maç olacağını biliyoruz, bu yüzden çok iyi konsantre olmalıyız. İki takımın da final four ve şampiyonluk arzusu var, bu yüzden her iki ekibin de çok fazla enerji ve motivasyonla oynayacağından eminim. Biz, önce savunmaya odaklanmalıyız ve çok iyi hücum yapan bir takım oldukları için onları durdurmalıyız. Bunu yaparsak son zamanlarda bizim için iyi sonuç veren galibiyet serimizde bize yardımcı olan hızlı oyunumuzu oynayabiliriz. Her iki takım için de zorlu ve fiziksel bir oyun olmasını bekliyoruz ve bunun iyi bir maç ve final four’da muhtemel bir eşleşme provası olacağından eminim.

Anadolu Efes Spor Kulübü