6 Haziran 2023

Koç Itoudis ve Biberovic, Zalgiris Maçı Öncesi Konuştular

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Ataşehir’de Zalgiris Kaunas’ı konuk ediyor.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Beko‘nun başarılı koçu Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu:

Bizim için kazanmak zorunda olduğumuz bir maç daha olacak. Karşılaşmanın öneminin farkında olmalıyız. Rakibimiz de bu maça büyük önem verecektir. Zalgiris çok rekabetçi bir takım. Fiziksel olarak güçlüler, sahada çok uzun beşlerle kalabiliyorlar. Bu zorlu döneme maalesef yine birçok sakatlıkla giriyoruz. Ancak hem kendimize hem de taraftarlarımıza karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz ve parkeye çıkıp kazanmak için mücadele edeceğiz.

Fenerbahçe SK

Genç forvet Tarik Biberovic ise şu ifadeleri kullandı:

Son maçta istediğimiz sonucu alamadık. EuroLeague’de normal sezonun bitimine beş maç kaldı ve artık her karşılaşmada en iyi oyunumuzu sergilememiz gerekiyor. Zalgiris Kaunas çok iyi ve sert bir takım. 40 dakika boyunca aynı mücadeleyi gösterebiliyorlar. Onlara karşı hücumda topu çok iyi paylaşmalı ve teknik ekibimizin planına sadık kalmalıyız. Taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli olacak. Sakat oyuncularımız var ama geniş ve değerli bir kadromuz olduğunu biliyoruz. Taraftarlarımızın da desteğiyle sezonun kalan bölümünde evimizde hata yapmak istemiyoruz ve bu yolda çok önemli bir maça çıkacağız.

Fenerbahçe SK