16 Nisan 2024

Koç Koskoskov ve Biberovic, Zalgiris Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu:

Zalgiris, EuroLeague’deki en sert takımlardan biri. Birlikte oynama alışkanlığına sahip, grup halinde hareket edebilen 12 oyuncuları var. Maç içinde birlikte kalıyorlar ve ortak hareket ediyorlar. Zalgiris’e baktığınızda geleneksel Litvanya basketbolunu ve o ekolü görebiliyorsunuz. Aynı zamanda çok iyi yabancı oyunculara da sahipler. Özellikle Joffrey Lauvergne çok iyi bir sezon geçiriyor. Zalgiris sezon boyunca çok iyi basketbol oynadı ve koç Martin Schiller’in bu takımla başarabildiklerinden ötürü çok mutluyum. Bu oyuncu kadrosuyla birlikte harika bir iş çıkardı. Evimizde oynuyoruz ve bu karşılaşmayı kazanarak iç sahayı korumamız gerekiyor. Sezonun sonu yaklaşıyor ve her maçın çok önemli olduğunu anlayabilmeliyiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Genç yıldız adayı Tarik Biberovic ise şu ifadeleri kullandı:

Önümüzde çok zorlu ve önemli bir karşılaşma var. EuroLeague’deki son maçımızdan sonra ayağa kalkmalı ve çok daha iyi bir performans göstermeliyiz. Parkeye adım attığımız ilk andan itibaren enerjimizin tamamını sahaya yansıtabilmeliyiz. Galibiyet için son ana dek mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü