20 Nisan 2024
Kobe Bryant

Kobe Bryant’ın Son Maçındaki Havlusu Açık Artırmada Alıcısını Buldu

Elim bir helikopter kazasında hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant, son maçında kullanmış olduğu havlu ile gündeme geldi. NBA yıldızının havlusu açık artırmaya çıktı. Değeri ise 30 bin dolar oldu.

NBA yıldızlarından olan efsane basketbolcu Kobe Bryant, bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetmişti. Basketbolcunun son maçında kullandığı havlu ise açık artırma ile satışa çıktı.

30 Bin Dolar Karşılığında Alıcısını Buldu

Ölüm haberi ile spor dünyasını ve beraberinde tüm dünyayı da derinden sarsan Bryant, anıları ile yaşamaya devam ettiğini de gösterdi. Çıktığı son maçında, Utah Jazz ile oynayan efsane oyuncu, o maçta rakibinin potasına ise toplamda 60 sayı bırakarak üstün bir performans göstermişti.

Kariyerindeki son maçta ise yapmış olduğu konuşmada bir havlu kullanmıştı. Kobe’nin son maçının ardından yaptığı konuşmada kullandığı havlu açık artırmaya çıktı. 30 bin dolar karşılığında alıcı bulan havlu, alıcısına da böylelikle satılmış oldu.

Efsane sporcu, 26 Ocak 2020 tarihinde, kızı Gianna ile geçirmiş olduğu helikopter kazasında hayatını kaybetmiş ve sporcunun acı haberi ise tüm dünyayı derinden sarsmıştı. Gerçekleşen açık artırma ile de, kendisinden geriye kalanlarla hala yaşayacağı böylelikle kanıtlanmış oldu.