19 Haziran 2024

NBA’de Corona Vakası 14’e Yükseldi!

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan coronavirus salgını NBA‘de de maalesef artarak etkisini sürdürüyor.

İlk vaka olan Utah Jazz’ın Fransız pivotu Rudy Gobert‘in ardından NBA yönetimi 12 Mart’ta hızlıca bir karar alarak ligi ertelemişti. Hemen ardından takım arkadaşı Donovan Mitchell da testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

Ancak o günden bu yana takımların devam eden testlerinde yeni vakalar çıkmaya başladı.

Bildiğiniz gibi ilk açıklamada Brooklyn Nets, aralarında Kevin Durant‘in de bulunduğu 4 oyuncusunun testlerinin pozitif olduğunu belirtmişti.

Ayrıca Detroit Pistons forması giyen Christian Wood da corona testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Los Angeles Lakers kulübü 2 oyuncularının testlerinin pozitif çıktığını açıklarken, oyuncuların durumlarının iyi olduğu ama tabiki tedbir için karantida olduklarını belirttiler. Oyuncuların isimlerine yer verilmedi. Lakerslı yetkililer bu vakaların nedeninin takımın 10 Mart’ta Brooklyn ile yaptığı maç olduğunu ileri sürüyorlar.

Ayrıca Boston Celtics‘in önemli oyuncularından, 26 yaşındaki Marcus Smart da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla testinin pozitif çıktığını açıkladı. Sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastalığın belirtilerine sahip olmadığını belirten Smart, kendisini karantinaya aldığını ekledi.

Son olarak milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz‘ın da formasını giydiği Philadelphia 76ers 3 ve Denver Nuggets ise 1 oyuncunun coronavirus testlerinin pozitif çıktığını açıkladılar. Oyuncuların isimlerine dair açıklama yapılmadı.

Son durumda corona testi pozitif çıkan NBA oyuncuları şöyle:

Kevin Durant
Rudy Gobert
Donovan Mitchell
Marcus Smart
Christian Wood
İsimleri belirsiz 3 Nets oyuncusu
İsimleri belirsiz 2 Lakers oyuncusu
İsimleri belirsiz 3 76ers oyuncusu
İsimleri belirsiz 1 Nuggets oyuncusu