20 Haziran 2024
Shane Larkin

Shane Larkin Kobe Bryant İle Anısını Anlattı

Anadolu Efes ekibinin yıldız Amerikalı basketbolcusu Shane Larkin, elim bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant ile ilgili açıklama yaptı.

 

Anadolu Efes ekibinin yıldız sporcularından biri olan Shane Larkin, geçtiğimiz haftalarda elim bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden ve NBA dünyasının yıldız basketbolcusu olan Kobe Bryant ile ilgili açıklamada bulundu.

Efes ekibinin takım kaptanı Doğuş Balbay, Okyanus Koleji’nin Halkalı kampüsünde bir panele katılım sağladı. Panelin konusu ‘gelecekte bir gün, meslekte ilk gün’ idi. Panelde konuşan Balbay, panelde bulunan öğrencilere sporun yanında eğitimin de çok önemli olduğuna dair vurgu yaptı.

 

Panelde konuşma yapan diğer bir isim de yetenekli sporcu Larkin oldu. Kobe Bryant ile ilgili de konuşan basketbolcu, NBA’de oynamış olduğu süreçte Bryant’a karşı forma giymiş olmanın da son derece inanılmaz bir deneyim olduğunu dile getirerek, “Kobe Bryant’ın Lakers formasıyla emekli olduğu yıl, ona karşı oynama fırsatım olmuştu. O benim için inanılmaz bir deneyimdi” ifadelerini kullandı.

 

“Hayatta her şey mümkün”

Tüm zamanların en iyi oyuncularından birinin de Kobe olduğunu ekleyen sporcu, “Bize ‘inanmaya ve sıkı çalışmaya devam edin, hayatta her şey mümkün’ diyerek tavsiyelerde bulunmuştu” dedi. Tavsiyelerini asla unutmayacağını söyleyen milli basketbolcumuz, “O her zaman efsane olarak kalacak” şeklinde konuştu.