20 Haziran 2024
Kenan Sipahi

Kenan Sipahi Fenerbahçe Beko İle Resmen Anlaştı

Yeni sezon hazırlıklarını son günlerde daha da hızlandıran Fenerbahçe Beko ekibi, bir transfer duyurusu daha yaptı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre Kenan Sipahi ile bir yıllık anlaşmaya imza atıldı.

Koronavirüs salgını sonrasında tescil edilen basketbol liglerinde, yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bu süreçte en fazla adı geçen kulüplerden biri de Fenerbahçe oldu.

Gelecek sezon için yoğun bir çalışma sürecine giren sarı lacivertliler, bir anlaşmayı daha resmen duyurdu.

Milli yıldız Kenan Sipahi ile bir yıllık anlaşma imzaladığını resmen açıklayan Fenerbahçe Beko, 2013-2014 sezonunda giydiği sarı lacivertli formasına tekrar kavuştu.

TOFAŞ Basketbol altyapısında basketbol kariyerine başlayan başarılı oyuncu, sonrasında Pınar Karşıyaka, Beşiktaş ve Real Betis ekiplerinde de forma giymişti.

Real Betis’te Forma Giydi

Yurt dışında oynama kararını 2019 yılında alan Kenan Sipahi, İspanya ekiplerinden olan Real Betis’e transfer oldu ve burada toplamda 23 ACB maçında forma giydi. Maç başına 7.3 sayı, 3.5 asist ve 2.3 ribaunt ortalamalarına sahip olan oyuncu, gelecek sezonda ise Fenerbahçe formasını terletecek.

Liglerin tescil edilmesinin ardından yaptığı transferlerle gündem olan sarı lacivertli kulüp, kadro yapılanma çalışmalarına ise devam etmeyi sürdürecek gibi görünüyor.

Güncel Yazılar