2 Aralık 2023

Joe Mazzulla Boston Celtics’in Sezon Başlangıcından Memnun

Geçtiğimiz sezon, 2010 yılından sonra ilk kez NBA finallerine çıkan Boston Celtics, 2022-23 NBA sezonu öncesi beklenmedik şekilde koç değişikliğine gitmesine karşın, geride kalan 13 maçta 10 galibiyet almayı başardı.

Son olarak dün gece deplasmanda üç önemli oyuncusu Malcolm Brogdon, Jaylen Brown ve Al Horford’un yokluğunda Detroit Pistons’ı 117-108 mağlup eden Celtics’te baş antrenör Joe Mazulla karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takımın sezon başlangıcından duyduğu memnuniyeti dile getiren genç antrenör konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Sezon çok uzun, zorlu dönemler geçireceksiniz. Bu adamların iyi başlamaması, iyi bitmeyecekleri anlamına gelmez. İyi başladık diye, iyi bitireceğimiz anlamına gelmez. Bence iyi başlamamızın nedeni sadece bulunduğunuz anda kalmanız ve mümkün olduğunca uzun süre doğru basketbolu oynadığınızdan emin olmamızla ilgili. Bizim motivasyonumuz, her gün elimizden gelen en iyi basketbolu oynamak ve kendimizi kazanmak için en iyi duruma getirmek.”

Boston Celtics, geride kalan 13 maçta 10 galibiyet alırken maç başına 119.5 sayı üreterek ofansif verimlilikte ilk sırada yer aldı. Takımın savunma liderlerinden Robert Williams’ın sakatlığında savunmada daha muhafazakar stratejiler denemek zorunda kalan Celtics potasında ise maç başına 113.5 sayı gördü ve geçen sezon takımın NBA finallerine gitmesinde başrolü oynayan savunma verimliliğinde lig ortalamasının altında kaldı.