23 Mart 2023

Kawhi Leonard Antrenmanlara Başlasa da Dönüş Tarihi Belirsizliği Koruyor

Los Angeles Clippers’ın yıldızı Kawhi Leonard, dizinde oluşan ödemden ötürü bu sezon geride kalan 13 maçın sadece ikisinde kenardan gelerek sınırlı süreler alabildi.

Sezonun ilk 2 maçında forma giydikten sonra sakatlığı nükseden All-Star kanat oyuncusunun sağlık durumu hakkında Clippers baş antrenörü Tyronn Lue, ESPN’e açıklamalarda bulundu.

“Leonard, bazı adamlarımızla, bazı oyuncularla ve bazı koçlarla 5’e 5 oynadı. İlk kez sahaya çıkıp 5’e 5 oynamayı başardı ve oldukça iyi görünüyordu. Hala gidecek çok yolu var. Sahaya çıkıp 5’e 5 oynamasının ilk pozitif işaretiydi. Bunu elde etmek için birkaç antrenman fırsatı daha gerekecek. Ardından, tıp doktoruna gittikten sonra nasıl hissettiğini görüp onu yeniden değerlendireceğiz.”

ESPN

Kawhi Leonard, 2021 sezonunda Utah Jazz’a karşı oynanan konferans yarı final serisinde yan bağlarından sakatlanıp yaklaşık bir buçuk sezon parkelerden uzak kaldı. Bu sezon başında iki maçta kenardan gelerek maç başına 21 dakika süre alırken 12.5 sayı, 6.5 ribaunt ve 2.5 asist üretti.

Yıldız oyuncu son 11 maçta dinlendirilse de henüz parkelere ne zaman döneceği belirsizliğini koruyor. Onun yokluğunda Clippers, geçen sezon ortasında Blazers’dan takasla kadrosuna kattığı Norman Powell’dan istediği katkıyı alamasa da son 7 maçında Paul George’un yüksek formu sayesinde 5 galibiyet toplamayı başardı.