20 Haziran 2024
Jayson Granger

Jayson Granger ALBA Berlin İle Anlaştı

Yeni sezon hazırlıkları sürecine başlayan ALBA Berlin, yeni transfer haberini resmen duyurdu. 30 yaşındaki Jayson Granger ile 1 senelik anlaşmaya imza atan ekip, önümüzdeki sezonda çok daha iddialı bir kadro kurmanın peşine düştü.

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen branşlardan biri de basketbol oldu. Pandemi nedeniyle şampiyon ilan edilmeden tescil edilen liglerde, gelecek sezon için transfer hazırlıklarında da hızlanmalar başladı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden ALBA Berlin, yeni anlaşmasını da resmen duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Alman temsilcisi, 30  yaşındaki Jayson Granger ile anlaşma imzaladı. Tecrübeli basketbolcu ile 1 yıllık sözleşme imzalayan kulüp, gelecek sezonda iddialı bir kadro kurmaya ise devam edecek.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde ALBA Berlin, kadrosunu böylelikle Granger ile güçlendirmiş oldu. Önce sezonda sakatlığı nedeniyle çok fazla forma giyme şansı bulamayan sporcu, Baskonia Vittoria-Gasteiz ile İspanya Ligi’nde yer almıştı. Toplam 8 maçta 3.4 sayı, 2.4 asist ve 1.3 ribaunt ortalamalarını tutturan sporcu, Avrupa Ligi’nde de toplamda 148 oyunda forma giydi.

148 EuroLeague Mücadelesi

Kariyeri sürecinde 148 EuroLeauge mücadelesinde yer alan Jayson Granger, 9.2 sayı, 4.0 asist ve 2.4 ribaunta sahipti.

Uruguaylı oyuncu, öncesinde Estudiantes, Anadolu Efes ve Unicaja Malaga ekiplerinde de forma terletmişti.

Güncel Yazılar