Boston Celtics Kemba Walker’ı Oklahoma City Thunder’a Gönderdi

Posted by

Sezonu hayal kırıklığıyla tamamlayan Boston Celtics, NBA’de henüz takas dönemi açılmamasına karşın ilk hamlesini yaptı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Celtics iki sezon önce takıma kattığı Kemba Walker’ı Oklahoma City Thunder’a gönderdi.

Wojnarowski’nin haberine göre Celtics Kemba Walker yanı sıra 2021 16. sıra seçim hakkını Oklahoma City Thunder’a yolladı. Buna karşılık eski oyuncusu Al Harford yanı sıra bu sezon gösterdiği çıkışla dikkat çeken Moses Brown ve 2023 ikinci tur draft hakkını elde etti.

Kemba Walker 2019 yazında takıma katıldıktan sonra ilk sezonunda Boston Celtics ile konferans finali oynamıştı. Özellikle kronik hale gelen diz sakatlığı sebebiyle bu sezon sadece 43 maçta forma giymiş ve 19.3 sayı ve 4.9 asist ortalamaları yakalamıştı. Yıldız oyuncu özellikle savunmada çok aksıyordu. Ayrıca sakatlığının etkisiyle play-offlarda Brooklyn Nets karşısında çok kötü bir performans ortaya koymuştu.

Boston Celtics, bu takasla birlikte önümüzdeki iki sezon Kemba Walker’a ödeyeceği yaklaşık 73 milyon dolarlık kontrattan kurtulmuş oldu. Takas sonucunda takıma katılan Al Harford’ın iki sezon için 53 milyon dolarlık kontratı bulunduğu düşünüldüğünde maaş bütçesinde de yaklaşık 20 milyon dolarlık bir yer açmış oldu.

Boston Celtics 2020-21 sezonunda 36 galibiyet 36 mağlubiyetle doğuda yedinci sırada kalmıştı. Play-in turnuvasında Washington Wizards’ı getikten sonra play-off ilk turunda Brooklyn Nets’e 4-1 ile elenmişti. Bu başarısızlığın ardında genel menajer Danny Ainge görevini koç Brad Stevens’a bırakmıştı. Celtics’in koç arayışları halen sürüyor.