26 Mayıs 2024

Irving Medya Gününde Konuşmak Yerine Yazılı Açıklama Yayınladı!

NBA‘in “farklı” yıldızlarından biri olan Kyrie Irving yine tercihi ile gündem olmayı başardı.

2020-21 sezon hazırlıkları için takımların antrenman kamplarının başladığı bu günlerde takımlar da medya günleri organize ediyor. Brooklyn Nets de bu takımlardan biriydi.

Ne var ki takımın yıldız guardı bu organizasyonda basın mensupları ile konuşmak yerine yazılı bir açıklama yayınlamayı tercih ederek ilginç bir harekete imza attı.

Irving’in basın mensuplarına gönderdiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bugün medya mensuplarıyla röportaj yapmak yerine yazılı bir açıklama yapmayı tercih ediyorum. Sezon boyunca her gün antrenmana gelip işimi yapma, rekabet etme ve takım arkadaşlarımla şampiyonluk kazanmak için elimden geleni yapma konusunda kendimi adamış durumdayım. COVID-19 salgını hepimizi farklı şekillerde etkilemiş durumda. Herkesin sağlığı ve güvenliği için dua ediyorum. Yeni sezonun başlangıcı için çok heyecanlıyım ve sezonu en güvenli şekilde tamamlamayı ümit ediyorum. Bu sezon ben değil oyunum konuşacak. Son bir yıl içerisinde yaşananlar hepimizi farklı şekillerde etkiledi, ben de bundan sonra farklı şekilde hareket edeceğim. Bu açıklama da bahsettiğim bu değişimin ilk adımı.

Eurohoops

Lig kuralları gereği medya günlerine katılmayan ve açıklamalarda bulunmayan oyuncular para cezası alabiliyor. Irving de yaptığı bu yazılı açıklamayla cezadan kaçmanın kendince bir yöntemini bulmuş gibi duruyor. Bakalım Nets ve NBA yönetiminden bu konuda farklı bir hamle gelecek mi.

Hatırlayacağınız üzere Irving geçtiğimiz sezon sakatlıkarla boğuşmuş ve sadece 20 maçta görev alabilmişti ki zaten Mart ayında da sağ omzundan bir ameliyat geçirdi. Durant’in de aşil sakatlığını atlattığını ve bu sezon Irving’e katılacağını düşündüğümüzde Nets’in 2020-21 sezonunda güçlü şampiyonluk adaylarından olacağını söylemek yanlış olmaz.