18 Temmuz 2024
bam adebayo

Bam Adebayo: “Basketbolu Değiştirmek İstiyorum”

Miami Heat’in 23 yaşındaki yıldız pivotu Bam Adebayo geçtiğimiz cuma günü takımın medya gününde basınla bir araya geldi. Kovid-19 salgını sebebiyle telekonferans yoluyla gerçekleşen etkinlikte konuşan yıldız oyuncu kariyer hedeflerini açıkladı.

Oyunun her iki yönünde de takıma önemli katkı sağlayan Bam Adebayo kariyerinin ilerleyen dönemlerinde basketbolu değiştiren bir oyuncu olmak istediğini belirtti. Miami Heat ile başarılar kazanmak istediğini dile getiren Bam Adebayo üzerinde kazanma sorumluluğu hissettiğini vurguladı. Yıldız oyuncu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Basketbolu değiştirmeye çalışıyormuşum gibi hissediyorum. Bir pivot olarak oyunun her iki tarafını da oynayabilmek ve elimden geldiğince iyi pas verebilmek, özellikle her takımda fark yaratan bir şey. Önümüzdeki sezon geçen yıl elde edilen konferans şampiyonluğunun üstüne nasıl çıkabileceğimizi anlamalıyız. Takımın maç kazanması için kendimi sorumlu hissediyorum. Benim amacım burada başarılar elde etmek ve kariyerimin sonunda basketbolu değiştiren bir oyuncu olarak anılmak istiyorum.”

Bam Adebayo geçtiğimiz yıl normal sezonda Miami Heat formasıyla 72 maçta süre alırken 15.9 sayı 10.2 ribaunt, 5.1 asist, 1.1 top çalma ve 1.3 blok ortalamaları yakalamıştı. Ligdeki dördüncü yılını geçirmeye hazırlanan 23 yaşındaki yıldız play-off dönemindeyse 17.8 sayı, 10.3 ribaunt, 4.4 asist ortalamalarıyla takımının NBA finallerine yükselmesinde başrollerden birini oynamıştı. Özellikle konferans finalinde Boston Celtics karşısında harika bir performans sergileyen Bam Adebayo’nun geçtiğimiz sezonki en güzel hareketlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.