14 Ağustos 2022

İDDİA: Johannes Voigtmann Olimpia Milano’nun Gündeminde

Turkish Airlines EuroLeague play-offlarında temsilcimiz Anadolu Efes’e 3-1 elenerek Avrupa kupalarında sezonu noktalayan Olimpia Milano transfer çalışmalarına hız verdi.

Geçtiğimiz gün gard rotasyonu için Kevin Pangos ile 2022-23 sezonu için prensip anlaşmasına varmalarının ardından bugün de eski CSKA’lı Alman uzun Johannes Voigtmann’ı transfer gündemlerine aldılar.

Arka alana Kevin Pangos gibi hem skorer hem de takımı oynatabilen tecrübeli bir gard katan Milano, Ettore Messina yönetiminde gelecek sezon EuroLeague’de daha iddialı olmak adına uzun rotasyonunu Johannes Voigtmann ile güçlendirmek istiyor. Bu pozisyonda Caleb Tarczewski’nin kontratı sezon sonunda bitiyor. Kyle Hines’ın ise önümüzdeki sezon kariyerine devam edip etmeyeceği belirsiz. Ayrıca sezon içinde doping cezası alan Yunan forver Dinos Mitoglu’nun durumu belirsizliğini koruyor.

Bu durumda uzun rotasyonunu güçlendirmek isteyen İtalyan kulübü, BasketNews’in haberine göre Johannes Voigtmann’ı gözüne kestirdi.

Voigtmann Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından kulüple olan sözleşmesini askıya almıştı. Rus kulüplerinin önümüzdeki sezon EuroLeague’de yer alıp almayacaklarının belirsiz oluşu Alman uzunu yeni macera aramaya itebilir.

İtalyan kulübü aynı zamanda sezon sonunda sözleşmesi sona erecek deneyimli uzun Kyle Hines’ı da kadrosunda katmak istiyor. Taraflar arasında pazarlıklar sürüyor.