11 Ağustos 2022

Luka Doncic NBA Kariyerinde İlk Play-off Serisini Kazanırken Rekorun Kıyısından Döndü

NBA play-off batı konferansı ilk tur altıncı maçında dün gece Dallas Mavericks, deplasmanda Utah Jazz’ı Luka Doncic önderliğinde geriden gelerek 98-96 yenerek seriyi kazandı.

Mavericks, Dirk Nowitzki ve şu an takımın başında bulunan Jason Kidd liderliğinde şampiyonluğa ulaştıkları 2011 yılından bu yana ilk kez seri kazandı. Aynı zamanda pay-offlarda üçüncü kez boy gösteren Luka Doncic’in kazandığı ilk seriydi.

Sloven yıldız Utah Jazz karşısında altıncı maçta 24 sayı, 9 ribaunt ve 8 asistle triple double’ın kıyısından dönerken, playoff kariyerinde çıktığı 16 maçta 500 sayı barajına en erken ulaşan ikinci oyuncu oldu. Bu kategoride rekorsa majesteleri Michael Jordan’a ait.

Karşılaşmanın ardından mutluluğunu gizlemeyen Doncic şunları dile getirdi:

“Buraya gelmek için çok çalıştık. Bu seriyi geçmeyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Bugün iyi oynamasak da takım olarak bir arada kalıp savaştık ve bu galibiyetin anahtarıydı.”

Dallas Mavericks, Luka Doncic liderliğinde batı konferansı yarı finallerinde Phoenix Suns ile karşılaşacak. Doncic, Suns karşısında seriyi kazanmaları için en iyi performanslarını ortaya koymaları gerektiğini vurguladı.