14 Ağustos 2022

Steve Kerr’den DeMarcus Cousins’a Mesaj Var

Golden State Warriors NBA play-off ilk turunda Denver Nuggets’ı beş maç sonunda eleyerek adını konferans yarı finallerine yazdırmayı başardı. Nuggets karşısında ilk iki maç oldukça üstün bir oyun ortaya koymalarına karşın son üç maçta oldukça güzel bir rekabet yaşandı.

Çarşamba gecesi oynanan serinin beşinci maçının ardından Golden State Warriors’ın koçu Steve Kerr, seride etkili bir performans ortaya koyan eski oyuncusu DeMarcus Cousins’a mesaj göndermeyi ihmal etmedi.

Clutch Points’a konuşan Kerr, Cousins hakkında şunları dile getirdi:

“Onun adına ne kadar mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bundan birkaç yıl önce bizim için kalbini ortaya koydu. Birçok oyuncunun kariyerini sekteye uğratacak iki ağır sakatlık yaşadı. O harika bir oyuncu ve takım arkadaşı. Onun tüm yaşadığı sakatlıklara rağmen bu seviyede bu kadar iyi oynadığını görmek sevindiriciydi.”

DeMarcus Cousins seri genelinde %65 saha içi isabeti ve yayın gerisinden %66.7 ile 10.6 sayı, 3.4 ribaunt ve 1.2 asist üretti. Beşinci maçta Nikola Jokic’in faul problemine girmesiyle daha fazla şans bulan deneyimli uzun, 19 sayı üreterek sahada olduğu bölümde Denver Nuggets’a hayat verdi.