Olimpia Milano Kevin Pangos ile Anlaştı

Posted by

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisinde temsilcimiz Anadolu Efes’e elenen Olimpia Milano gelecek sezon kadrosunu güçlendirmek için ilk hamlesini yaptı.

Sportando’dan Emiliano Carchia’nın haberine göre İtalyan temsilcisi önümüzdeki sezon için Kevin Pangos ile anlaştı. Milano cephesinde sezon sonunda gard ikilisi Malcolm Delaney ve Sergio Rodriguez’in kontratları sona erecek. Bu boşluğu tecrübeli Kanadalı gard ile kapatmaya çalışacaklar.

Kevin Pangos yaz döneminde NBA takımlarından Cleveland Cavaliers ile anlaşarak Amerika’nın yolunu tutmuştu. Fakat 29 yaşındaki Kanadalı gardın NBA macerası umduğu gibi gitmedi ve Cavs’ın kadrosunda sadece 24 maçta ortalama 7 dakika süre bulabildi.

Sezon ortasında Rus devi CSKA Moskova ile anlaşmasına karşın Ukrayna krizinin ortaya çıkmasından sonra takımdan ayrılan Pangos, geçtiğimiz sezon EuroLeague’de Zenit formasıyla harikalar yaratarak en değerli beşe seçilmişti. Takımını tarihinde ilk kez EuroLeague playofflarına taşıyan deneyimli gard, geçen sezon 13.5 sayı, 2.0 ribaunt ve 6.7 asist ortalamaları yakalamıştı.

Pangos özellikle hücumda gerek ikili oyun oynama kabiliyeti gerekse birebir üzerinden üretme beceriyle Olimpia Milano’ya çok şey katacaktır. Top elindeyken hücumda çok daha etkili olabilen Kanadalı oyun kurucu, yayın gerisinden geçen sezon %39 gibi iyi bir isabet oranı yakaladı.