14 Ağustos 2022

Orlando Magic ile Terrence Ross Yol Ayrımında

Orlando Magic 2020-21 sezonun ortasında Terrence Ross dışında neredeyse takımın ana parçalarının tamamını takas ederek yeniden yapılanma yoluna girdi. Yeniden yapılanmanın ilk yılında NBA’de doğu konferansını 21 galibiyetle son sırada tamamladılar.

Takımın deneyimli kanat şutörlerinden Terrence Ross’u takas dönemi sona ermeden ilk tur draft hakkı karşılığında göndermeye hazırdılar. Fakat 31 yaşında şutör gard için istedikleri draft hakkı rağbet görmedi ve Ross sezonun kalan bölümünde rotasyondaki yerini kaybetti.

Sezon ortasında takas edilmemesine karşın, NBA çevrelerinde Terrence Ross’un takımdan ayrılmak istediği sıkça dile getiriliyor. Yıldız oyuncu konuyla ilgili olarak Orlando Sentinel’e verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Eski takımın bir paçası olduğu hissediyorum ve kulüp şu anda farklı bir yöne gidiyor. Benim için gelecek planlarının ne olduğunu bilmiyorum. Benim hakkımdaki düşünceleri hakkında net bir fikrim yok. Sezonun son bölümünde takımla birlikte yolculuk etmek dışında bir görev üstlenmedim.”

Orlando Magic’in baş antrenörü Jamalh Mosley de Terrence Ross’un durumunun farkında. 31 yaşındaki yıldız gardın sözleşmesi 2023 yazında sona erecek ve basına yansıyan demeçlerinde kulüp yönetimine takas isteğini dile getirdiğini söylemekten kaçınmıyor.

Terrence Ross önümüzdeki sezon 11.5 milyon dolar kazanacak. Bu yıl Orlando Magic formasıyla süre aldığı 63 maçta 10 sayı, 2.6 ribaunt ve 1.8 asist ortalamaları yakaladı ve yayın gerisinden %29 ile kariyerinin en verimsiz sezonlarından birini geçirdi.