30 Mart 2023

Houston Rockets’ta Genel Menajer Rafael Stone Gidişattan Memnun

James Harden’ın 2020-21 sezonunun başında takımdan ayrılmasının ardından art arda iki sezon ligi en kötü dereceyle bitiren Houston Rockets, bu yaz önemli hamleler yaptı.

NBA draftiden lotarya seçimi Jabari Smith yanı sıra kanat ve gard rotasyonunu Tari Eason ve Ty Ty Washington’ı ilk turdan seçerek güçlendirdiler. Yaz döneminde geçen sezonun en skorer ismi Christian Wood’u Dallas Mavericks’e yollayarak uzun rotasyonunda Alperen Şengün, Usman Garuba ve Jabari Smith’e yer açtılar.

Takımın genel menajeri Rafael Stone, 2022-23 sezonu öncesi hazırlık kampı başlamadan açıklamalarda bulunurken, takımın iyi yolda olduğunun altını çizdi.

“Bizim için iyi bir yaz oldu. Yaz ayları takımdan çok oyuncularla ilgilidir. Bu yaz birçok adamımız oyununda zayıf gördüğü noktaları geliştirmek için çaba sarf etti. Onlardan oyunlarında belli noktalara odaklanmalarını istedik.”

Houston Rockets, son iki yıl normal sezonu en kötü dereceyle bitirse de; ligin en genç ve tecrübesiz kadrolarından birine sahip. Özellikle yaz döneminde yaptıkları hamlelerle kanat rotasyonlarını geliştirdiler. Bunun yanında çaylak kontratının son senesine girecek Kevin Porter Jr’ın ana oyun kurucu olarak takıma neler verebileceği Rockets’in önümüzdeki sezonki yol haritasını belirleyecek.