29 Mayıs 2024

Ev Sahibi Petkimspor Konya Ekibini 75-57 Mağlup Etti

Türkiye Basketbol Ligi’nde 20’inci hafta mücadelesinde İzmir temsilcisi olan Petkimspor ve Konyaspor ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 75-57 skorla sona erdi. Kazanan İzmir ekibi oldu.

Türkiye Basketbol Ligi’nin 20’inci haftasında İzmir temsilcisi olan Petkimspor ve Konyaspor ekipleri karşı karşıya geldi. Oyunun ev sahipliğini Petkim ekibi yaptı. 75-57 skorla sona eren müsabakanın kazananı ise ev sahibi oldu.

Enka Spor Salonu’nda oynanan oyunun yönetim kadrosunda İbrahim Altıntaş, Tolga Edis ve Serdar Saraç yer aldı. Arda Vekiloğlu’nun baş antrenörlüğünü yaptığı Petkimspor ekibinin kadrosunda Hakan Yapar, Yancy Deringer Gates, Patrick Ronald Rembert, Yiğitcan Turna, Recep Doğrusöz, Şahin Ekmen ve Cemal Nalga forma terletti.

Okan Bulkaz’ın baş antrenörlüğünü yapmış olduğu yeşil beyazlı ekipte ise forma giyen oyuncular Mıtchell Douglas, Wlbekin, Trey Samuel Porter, Alp Karahan, Bekay Siniroğlu, Osman Gökhab Şirin, İbrahim Yıldırım, Tufan Önen ve Azizcan Özdemir vardı.

Skorer İsimler

Müsabakanın skorer isimleri ise İzmir ekibinde 18 sayı ile Rembert olurken, Konya temsilcisinde ise skorer isim 16 sayı ile Wlbekın oldu.

Oyunun ilk saniyelerinde baskınlığını kuran Petkim ekibi, ilk periyodu 21-16 önde tamamlarken, ilk yarıyı da 32-28 önde kapatan ev sahibi ekibi oldu.

Üçüncü çeyreğin 49-42 skorla yine İzmir ekibinin lehine olduğu müsabakanın sonucu ise, 75-57 Konya ekibinin mağlubiyeti ile sona erdi.