15 Nisan 2024
Unicaja Malaga

Unicaja Malaga Ekibinin Antrenmanında Gecikme Yaşandı

Yeni tip koronavirüs salgını spor faaliyetlerini de durma noktasına getirdi. Tüm dünyada liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, salgının hafiflemesi ile antrenmanların yavaş yavaş başlaması gündem olmuştu. Salgından en fazla etkilenen ülkeler arasında ise İspanya yer almaya devam ediyor. İspanya Basketbol Ligi takımlarından olan Unicaja Malaga ise Kovid-19’un etkilerinin hafiflemesi ile birlikte antrenmanlarını yapmaya başlayacağını duyurmuştu. Fakat idmanlarda rötar olacağı bilgisi duyuruldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun zamandır yapılamayan antrenmanlar, Unicaja Malaga ekibinde başlayacaktı. Koronavirüs salgınının en fazla etkilediği ülkelerden biri olan İspanya’da da Basketbol Ligi bu bakımdan ciddi anlamda erteleme durumu ile karşı karşıya kaldı.

Salgının etkilerinin ise hafiflemesi ile beraber, antrenmanlara başlanacağına ilişkin bilgi edinilmişti. Bunun için öncelikle kulüp binasına gelen oyuncular da ailelerinde Kovid-19 testi yapıldı.

Antrenmanların Koçsuz Yapılmasına Karar Verildi

Antrenmanlar için hazırlan yapılan dönemde lig yönetimi ise yeni bir karar alarak, oyuncuların belli süre aralıkları ile parkeye çıkacaklarını ve antrenmanların da koç olmadan yapılacağını belirtti.

Bu karar üzerine Unicaja Malaga ekibi Kovid-19 testlerini olduktan sonra idman yapmadan evlerine dağıldılar.

İspanya Basketbol Ligi Takımı bu süreçte yeni bir idman planının hazırlanmasını bekliyor.