20 Haziran 2024

Euroleague 30. Hafta: Virtus Bologna – Real Madrid Önizleme

Euroleague 30. Hafta mücadelesinde liderlik için mücadele eden Real Madrid, İtalya’da Bologna’ya konuk oluyor.

Normal sezonun tüm heyecanı ile devam ettiği Euroleague arenasında, kritik bir mücadele oynanacak. İtalyan ekibi Virtus Bologna, iyiden iyiye zorlaşan Play Off ihtimalini bu akşam oynanacak maç ile noktalayabilir. Karşılaşacakları Real Madrid mücadelesi, İtalyan ekibinin ilk 8 hayallerini sona erdirecek cinsten olacak. İspanyol temsilcisine karşı alacakları bir mağlubiyet, Bologna’nın Play Off hattını takibini sonlandıracak. Real Madrid ise, Olympiakos’u takibini sürdürdüğü son dönemeçte hata yapmayarak liderlik için savaşmayı sürdürecek. Heyecan dozu yüksek karşılaşmada, iki ekibin de mağlubiyete tahammülü yok.

Virtus Bologna için İşler İyi Gitmiyor

İtalyan temsilcisi Virtus Bologna, Euroleague normal sezonunda istikrar yakalayamadı ve ilk 8’in uzağında kaldı. Geçtiğimiz haftalarda ilk 8 ihtimali için umut yeşertseler de, aldıkları kritik mağlubiyetler takımı yarış dışında bıraktı. 3 Mart’ta Fenerbahçe’ye karşı farklı mağlup oldular. 7 Mart’ta ise ilk 8’teki direkt rakiplerinden Partizan’a iç sahada yenildiler. Sonrasında gelen ALBA Berlin galibiyeti bir nebze moral olsa da, Monaco karşısında da istediklerini alamadılar. 13 sayı farkla sahadan mağlup ayrılan Virtus Bologna, Play Off hattı ile arasındaki galibiyet farkının ikiye çıkmasına engel olamadı. Bu nedenle kalan haftalarda tüm maçlarını kazansalar dahi, Play Off şansları oldukça az gözüküyor.

Real Madrid Liderlik İstiyor

Euroleague’nin en tecrübeli ekiplerinden biri olan Real Madrid ise, 7 gün içerisinde şoke edici 2 mağlubiyet almıştı. Önce Baskonia’ya son saniye basketi ile kaybettiler, ardından Anadolu Efes’e yenildiler. İki mağlubiyet, Real Madrid’in liderlikten düşmesine neden oldu. Olympiakos’un yakaladığı müthiş form, İspanyol ekibinin ikinciliğe düşmesine neden oldu. Bu süreçte Milano ve Valencia karşısında hata yapmasalar da, gerekli reaksiyonu veremediler. Efes ve Baskonia mağlubiyetleri, takımın gardını bir nebze olsa da düşürdü. Yine de Olympiakos’un bir galibiyet gerisinde bulunuyorlar. Hem liderlik için mücadelelerini sürdürmek, hem de üçüncü sıradaki Barcelona’ya yakalanmamak istiyorlar. Zira Barcelona da, bir maç fazlasıyla galibiyet sayısını eşitlemiş durumda. Dolayısıyla Play Off ihtimali oldukça zorlaşan Bologna karşısında galip gelmekten başka çareleri bulunmuyor.