1 Mart 2024

Euroleague 31. Hafta: Anadolu Efes – EA7 Milano Önizleme

Euroleague 31. Hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, İstanbul’da İtalyan rakibi EA7 Milano ile karşı karşıya gelecek.

Euroleague’de son 2 sezonu şampiyon olarak tamamlayan temsilcimiz Anadolu Efes, bu sezon Play Off’a kalma savaşı veriyor. Sezona kötü bir başlangıç yapan Ergin Ataman’ın ekibi, son haftalarda iyice formdan düştü. Sakatlıkların da etkisi ile istediği oyunu parkeye yansıtamayan temsilcimiz aldığı arka arkaya mağlubiyetler ile sıralamada geriye doğru ilerledi. İtalyan ekibi EA7 Milano ise, Efes’in tam tersine müthiş bir dönemden geçiyor. Kabus gibi başladıkları sezonda son haftalardaki seri galibiyetler, İtalyan ekibini bir anda Play Off yarışına dahil etti.

Anadolu Efes Toparlanmak İstiyor

Anadolu Efes, 2022/23 sezonuna istediği gibi başlayamadı. Micic, Larkin ve Clyburn üçlüsünü bir araya getirmelerine rağmen, temsilcimiz sezonun büyük bölümünde üç yıldızı aynı anda kullanamadı. Alınan sürpriz yenilgiler de artınca, Efes’in Play Off yarışında geri kalması kaçınılmaz oldu. Özellikle Mart ayında, adeta kabus yaşadılar. Zira 8 Mart’ta başlayan mağlubiyet serisi, 23 Mart’a kadar tek galibiyet dışında hep sürdü. Temsilcimiz, 15 günde oynadığı 5 maçın 4’ünü kaybetti. 4 mağlubiyetin 3’ü, direkt Play Off rakiplerinden geldi. Son hafta mağlup olunan ALBA Berlin mücadelesi de, takımın çöküşünü hızlandırdı. Ligin son sırasındaki ALBA’ya mağlup olan Anadolu Efes, kalan maçlarda galip gelerek ilk 8’in içine girmek istiyor. Ergin Ataman’ın öğrencileri, aynı galibiyet sayısında oldukları Milano maçını da final niteliğinde görebilir.

EA7 Milano Sezonu İyi Bitirme Hedefinde

İtalyan ekibi Milano, sezona çok kötü bir başlangıç yapmış ve iddialı kadrosuna rağmen hayal kırıklığı yaratmıştı. 9 maçlık mağlubiyet serisi yaşayan takım, ardından inişli çıkışlı bir performans sergilemişti. Fakat Şubat ayı itibariyle takımda net bir toparlanma görüldü. 31 Ocak’tan itibaren oynadıkları 9 maçın 8’ini kazandılar. Tek mağlubiyetleri, Real Madrid karşısında geldi. Son 10 maçın 8’ini kazanma başarısı gösteren Milano, kendini bir anda Play Off yarışının içinde buldu. Son haftalara girilirken mağlubiyet lüksü olmayan ekip, Anadolu Efes karşısında da sahaya galibiyet parolasıyla çıkacak. Mağlubiyete tahammülü olmayan iki takımın karşılaşması, 8’nci sırayı kapmak adına oldukça kritik bir müsabaka olarak gözüküyor.