19 Haziran 2024

Ergin Ataman Fenerbahçe Beko Maçı Öncesi Basına Konuştu

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman Turkish Airlines Euroleague’in ikinci haftasında oynayacakları Fenerbahçe Beko maçı öncesi basına konuştu. Fenerbahçe’nin çok zorlu bir rakip olduğunu vurgulayan deneyimli çalıştırıcı maçı kazanmak için top kayıplarını sınırlandırmaları gerektiğini vurguladı.

Fenerbahçe Beko’nun bu sezon yeni bir kadroyla yola çıkmasına rağmen hücumda tehlikeli silahlara sahip bir takım olduğunu belirten Ergin Ataman karşılaşma öncesi verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe yeni kurulan bir takım olmasına rağmen oyuncuların rolleri belirlenmiş durumda. Lorenzo Brown ve Nando De Colo gibi çok tehlikeli hücum silahlarına sahipler. Maçı kazanmak adına tempoyu kontrol edip top kayıplarını azaltmamız gerekiyor. Rakibe kolay şansı tanımamalıyız çünkü Fenerbahçe açık alanda çok tehlikeli bir takım. Takım olarak henüz form tutamadık fakat Fenerbahçe karşısında bu sezon Euroleague’deki ilk galibiyetimizi almak istiyoruz.”

Kaynak: TRT Spor

Anadolu Efes’in deneyimli uzunu Bryant Dunston ise Fenerbahçe Beko ile oynayacakları Turkish Airlines Euroleague maçının önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz hafta evimizde Zenit Saint Petersburg karşısında beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Takım olarak iyi oynamadığımız bir maçtı. Geriye dönüp baktığımızda o maçtaki hataları Fenerbahçe karşısında sergilememeliyiz. Fenerbahçe ile son dönemde oynadığımız maçlar genellikle sert ve fiziksel anlamda zorlayıcı oluyor. İki takım arasındaki rekabet son yıllarda yükseldi. Böyle bir sertliğe hazır olmalıyız. Sezonun henüz başı olmasına rağmen yarın çok önemli bir maça çıkacağız.”

Kaynak: TRT Spor

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko Turkish Airlines Euroleague’in ikinci haftasında yarın 20:30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşılaşacak. Maç kovid-19 önlemleri gereği seyircisiz oynanacak ve Bein Sports Haber kanalından şifresiz yayınlanacak.