27 Mayıs 2024
Eren Akyüz

Eren Akyüz Beşiktaş İle Resmen Anlaştı

Koronavirüs salgını sebebiyle bu sene dünyanın her yerinde spor faaliyetleri durumdan olumsuz etkilendi. Türkiye’de de ciddi yankı uyandıran pandemi döneminde, Türkiye Basketbol Federasyonu uzun bir askıya alma sürecinin ardından kararını açıklamıştı.

Koronavirüs tedbirleri gereği, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan karara göre, tüm basketbol ligleri şampiyon ilanı söz konusu olmadan tescil edildi. Beyaz Sezon ilanının ardından ise spor kulüplerinde yeni sezon hazırlıklarına yönelik yoğun bir hazırlık dönemi başladı.

Kalan tüm vaktini kadro yapılanması ve transfer çalışmaları için ayıran kulüpler, yeni sezonda daha iddialı kadro kurmak için de kollarını sıvadı.

Dün Egehan Arna transferi ile gündeme gelen Beşiktaş, bugün ise yeni bir isim ile gündeme geldi. Eren Akyüz transferini resmi olarak duyuran Kara Kartal, kadrosunda önemli yeniliklere gideceğini de göstermiş oldu.

Transfer çalışmalarına son derece önem veren ve daha genç isimlerden oluşan bir kadro kurmayı isteyen siyah beyazlı yönetim, böylelikle bir transferi daha gerçekleştirmiş oldu.

3 Yıllık Anlaşma İmzalandı

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı için anlaşma sağlanan 20 yaşındaki Eren Akyüz transferi ise resmen kulüp tarafından açıklandı.

Önceki sezonda Bandırma Basketbol’da forma terleten başarılı oyun kurucu ile, Kara Kartal yönetiminin 3 yıllık bir anlaşmaya da imza attığı öğrenildi.

Güncel Yazılar