29 Mayıs 2024
Steve Nash

Brooklyn Nets Steve Nash ile Anlaştığını Duyurdu

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de mücadele eden Brooklyn Nets ekibinin başantrenörlük görevine Steve Nash geldiği duyuruldu.

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de mücadele eden Brooklyn Nets ekibinin başına kimin geleceği büyük bir merak konusu olmuştu. Konuya ilişkin açıklama ise NBA internet sitesi üzerinden yapıldı.

NBA tarafından yapılan açıklamaya göre, Brooklyn Nets ekibinin başantrenörlük görevine Steve Nash geldiği duyuruldu. Basketbol koçu ile yapılan anlaşmanın ise 4 yıllık olduğu bilgisi paylaşıldı.

Mart ayında takımın basketbol koçu Kenny Atkinson, Brooklyn Nets Kulübü ile yollarını ayırma kararı almıştı. Bu ayrılığın ardından ise takımın başına kimin geleceği büyük bir merak konusu olmuş, çalıştırıcı arayışı ise kulüpte sürmekteydi.

Kenny Atkinson’un ardından geçici olarak Jacque Vaughn, takımın başına getirilmişti. Fakat koçun, takımda yardımcı antrenörü görevi ile çalışacağı bilgisi de paylaşıldı.

İlk Deneyimi Olacak

Başantrenörlük konusunda ilk deneyimini yaşayacak olan Steve Nash ile de 4 yıllık anlaşma imzalandığı belirtildi. Basketbol kariyeri sürecinde Phoenix Suns, Dallas Mavericks ve Los Angeles Lakers ekiplerinde forma terleten basketbolcu, iki defa da normal sezonun en değerli oyuncusu ödülüne layık görülmüştü.

NBA’de 8 kez all-star seçilen Nash, lig tarihinin de en fazla asist yapan üçüncü ismi olmuştu.

Güncel Yazılar