23 Mart 2023

Boston Celtics’te Ime Udoka Yaşadığı Yasak İlişki Yüzünden Kızağa Çekildi

Geçtiğimiz yaz döneminde takımın başına geçerek 2010 sezonundan bu yana Boston Celtics’i ilk kez NBA finallerine çıkaran Ime Udoka, takım çalışanıyla yaşadığı yasak ilişki yüzünden bir yıl süreyle açığa alındı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre, Ime Udoka’nın yokluğunda takımın başında asistan koçlardan Joe Mazzulla görev yapacak.

Konuyla ilgili olarak bir özür mesajı yayınlayan Ime Udoka, şu ifadeleri kullandı:

 “Oyuncularımızdan, taraftarlarımızdan, tüm Celtics organizasyonundan ve ailemden onları hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilemek istiyorum. Takımı bu zor duruma soktuğum için üzgünüm ve takımın kararını kabul ediyorum. Karar hakkında saygımdan dolayı başka yorum yapmayacağım.”

ESPN

Boston Celtics, dün akşam saatlerinde yayınladığı duyuruda, Ime Udoka’nın takım politikalarını ihlal ettiğini belirtti. Kaynaklar daha önce ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye Udoka’nın franchise ekibinin bir kadın üyesiyle yakın bir ilişkisi olduğunu söylemişti.

Udoka, baş antrenör olarak ilk sezonunda NBA Finallerine ulaşan son 25 yılda beşinci ve 2019’da Nick Nurse’den bu yana ilk antrenör oldu.