15 Nisan 2024

Clippers’da Paul George ve Kawhi Leonard Sezon Öncesi Eğitim Kampına Katılacak

Los Angeles Clippers’in All-Star kanat oyuncuları Paul George ve Kawhi Leonard’ın, dün yapılan açıklamayla, takımın sezon öncesi hazırlık kampına katılmak için uygun olduğu belirtildi.

Yıldız oyuncu, bilindiği üzere, 14 Haziran 2021’de Utah Jazz’a karşı ikinci tur playoff serisinin 4. maçında yaşadığı sağ ön ön çapraz bağ sakatlığından kurtulurken geçen sezonun tamamını kaçırmıştı. Paul George ise geçtiğimiz sezon yaşadığı dirsek sakatlığının ardından sadece 31 maçta görev almıştı. Bu ikilinin yokluğunda Clippers batı konferansını sekizinci sırada noktalarken, play-in turnuvasında önce Minnesota Timberwolves, ardından ise New Orleans Pelicans’a yenilerek play-off resminin dışında kaldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Los Angeles Clippers baketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, 31 yaşındaki yıldız oyuncunun ilk 5’e 5 katılımının önümüzdeki salı günü Las Vegas’ta başlayacak olan kampta gerçekleşeceğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak verdiği demeçte, Leonard’ın şu an için kendini harika hissettiğini vurgulayan Lawrence Frank, iki kez NBA şampiyonu olan yıldız oyuncunun takımla birlikte basketbol akvitilerine katılmasında bir sakınca görmeseler de dikkatli davranacaklarının altını çizdi.

Takımın diğer süper starı ve geçen sezon dirseğinden sakatlık yaşayan Paul George’un sağlık durumu hakkında da bilgi veren Frank, yıldız oyuncunun dirseğinin %100 sağlıklı olduğunu açıkladı.

George ve Leonard, yaz döneminde, San Diego ve Santa Barbara’da oyuncu antrenmanları düzenledi. Clippers bu sezon ligdeki en derin rotasyona sahip takımlardan biri olacak ve bu derinlik, Leonard’a temkinli bir hızla tekrar parkelere dönmek için gereken zamanı sağlayacak.