Ben Simmons Philadelphia 76ers ile Gemileri Yaktı

Posted by

Geçtiğimiz sezon Philadelphia 76ers’ın konferans yarı final serisinde Atlanta Hawks’a 4-3 elenmesinin ardından başta koç Doc Rivers ve takımın yıldız ismi Joel Embiid tarafından eleştiri oklarının hedefinde kalan ve yaz döneminde takımdan takasını isteyen Ben Simmons, Sixers ile gemileri yaktı.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre, Philadelphis 76ers’ın oyuncuları hazırlık kampı öncesi Ben Simmons’ı Los Angeles’ta ziyaret ederek yıldız oyuncuyu takımda kalmaya ikna etmek istedi. Fakat üç kez all-star seçilen 26 yaşındaki Avusturalyalı yıldız oyunculardan gelen bu görüşme talebini geri çevirdi.

İlgili habere göre, Tobias Harris ve Joel Embiid başta olmak takımın çekirdek oyuncularının tamamı Ben Simmons ile görüşmek için Los Angeles’a gitmeye sıcak bakıyordu. Fakat Ben Simmons takım arkadaşlarından gelen görüşme talebini takas isteğinin değişmediğini belirterek geri çevirdi.

NBA’de 2021-22 sezonu öncesi hazırlık kampları önümüzdeki hafta başlayacak. Pazartesi günü Philadelphia 76ers’ın medya günü etkinliği düzenlenecek. Tüm bu gelişmelerin gölgesinde Ben Simmons konusundaki belirsizlik devam ediyor.

Geçtiğimiz sezon takımın NBA play-offlarında Atlanta Hawks’a yedi maç sonunda elenmesinin ardından, basına verdiği demeçte Ben Simmons’a yüklenen koç Doc Rivers da geçtiğimiz günlerde Simmons hakkında söylemlerini değiştirdi. Önümüzdeki sezon yıldız gardı takımda görmek istediğini dile getirdi. Fakat Sixers cephesinde başta oyuncular ve teknik heyet Ben Simmons’ı takımda tutmak istese de Avusturalyalı yıldız takas isteğinden geri adım atmıyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında Ben Simmons’ın önümüzdeki hafta başlayacak sezon öncesi hazırlık kampına katılması beklenmiyor.