Rui Hachimura’dan Washington Wizards’a Kötü Haber

Posted by

2021-22 NBA sezonun başlamasına sayılı günler kala, Rui Hachimura’dan Washington Wizards’a kötü haber geldi.

Washington Wizards’ın sosyal medya üzerinden cumartesi akşamı duyurduğu habere göre Japon asıllı forvet kişisel sebeplerden ötürü hazırlık kampını kaçıracak. Haberin detaylarında Rui Hachimura’nın dönüş tarihi için net bir bilgi verilmezken, ilerleyen dönemde durumunun gözden geçirileceği kaydedildi.

Rui Hachimura, geçtiğimiz sezon normal sezonu doğuda yedinci sıradan bitirerek play-in turnuvasında Hornets’ı geçip play-off yapan Washington Wizards ile 57 normal sezon maçında görev aldı. 23 yaşındaki Japon oyuncu bu karşılaşmalarda 13.8 sayı, 5.5 ribaunt ve 1.4 asist ortalamaları yakaladı.

2019 NBA draftinde dokuzuncu sıradan Washington Wizards tarafından seçilen Rui Hachimura NBA’de geçirdiği iki sezonda Wizards formasıyla 105 maça çıkarken 13.7 sayı, 5.8 ribaunt ve 1.6 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

Son olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Japonya formasıyla mücadele eden Rui Hachimura, oynadığı üç karşılaşmada 22.3 sayı ve 6.7 ribaunt ortalamaları yakalayarak takımın en skorer ismi olmuştu.