9 Aralık 2023

Memphis Grizzlies’e Ja Morant’ten Kötü Haber

Memphis Grizzlies’in All-Star gardı Ja Morant, takımının oynadığı son Oklahoma City Thunder maçını sol ayak bileğinden yaşadığı sakatlık yüzünden yarım bırakmıştı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre, yıldız gard ayak bileğindeki sakatlıktan ötürü birkaç hafta parkelerden uzak kalacak.

Morant , Oklahoma City Thunder karşısında 19 sayı ve 11 asist yaparak galibiyette önemli pay sahibi olsa da yaşadığı sakatlık yüzünden maçı yarım bırakmıştı. . Grizzlies koçu Taylor Jenkins, maçtan sonra Morant’ın yaşadığı sakatlıkla ilgili cumartesi günü tetkikler yapacaklarını belirtmişti.

Ancak yapılan tetkikler sonucu Ja Morant’ın sakatlığından dolayı birkaç hafta parkelerden uzak kalacağı açıklandı.

Memphis Grizzlies, pazarı pazartesiye bağlayan gece Brooklyn Nets ile deplasmanda karşılaşacak.

Sezona sakat giren Jaren Jackson Jr.’ı bu hafta döndü. Ancak Grizzlies geçtiğimiz salı günü, şutör gard Desmond Bane‘in sağ ayak başparmağındaki sakatlıktan ötürü iki ila üç hafta parkelerden uzak kalacağını duyurdu.

Morant, NBA‘de maç başına ortalama 28,6 sayı ortalamasıyla sayı krallığında dokuzuncu sırada yer alırken, Bane sakatlandığı sırada ortalama 24,7 sayı ortalamasıyla lig genelinde 15. sırada yer alıyordu. Bane ayrıca bu sezon yayın gerisinden %45,1 isabetle oynuyor ve 24 yaşındaki gard asist ortalamasını da oldukça geliştirmiş durumda.

Memphis Grizzlies, geride kalan 16 maçta 10 galibiyet alarak batı konferansında üçüncü sırada yer alıyor. Grizzlies bu sezon Bane ve Morant ikilisinden en az birinin kadroda yer almadığı 4 maçta sadece bir galibiyet alabildi.