30 Eylül 2023

Giannis Antetokounmpo “Hiç Kimseye Saygısızlık Etmeye Çalışmam”

Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo, cuma gecesi takımının Philadelphia 76ers’a 110-102 yenilmesinin ardından bir arena görevlisiyle tartıştı.

Mağlubiyetin ardından serbest atış çalışırken potayı tamir eden salon görevlilerinin merdivenini deviren Yunan yıldız, görüntülerin sosyal medya üzerinden paylaşılmasıyla tepki toplamıştı.

76ers karşısında faul çizgisinden 4/15 isabette kalan Antetokounmpo, maçtan birkaç dakika sonra Wells Fargo Center salonuna geri döndü ve hala binada az sayıda taraftar varken serbest atış çalıştı.

Antetokounmpo, faul atışı çalışırken, arena görevlileri her maçtan sonra rutin işlemleri için sahaya geldi. Çalışanlardan biri, Antetokounmpo’nun atış yaptığı sepetin yanına 3 metrelik bir merdiven kurdu. Antetokounmpo merdivene doğru yürüdü ve onu yoldan çekti.

Yunan yıldızın tepkisine aldırış etmeyen bir görevli merdiveni yeniden Antetokounmpo’nun çalıştığı potanın önüne çekti. Bu kez Giannis görevliyle sert bir tartışma yaşarken merdiveni yere çarptı.

Konuyla ilgili olarak basına açıklamalarda bulunan yıldız basketbolcu şunları dile getirdi:

“Hiçbir şekilde, hiçbir şekilde kimseye saygısızlık etmeye çalışmam. Bugün yaşananın talihsiz bir olay olduğunu hissediyorum. Günün sonunda insanlar her şeyi kendi istedikleri gibi gösterecekler. Merdiveni sonuna kadar itmeyi mi kastetmiştim? Kesinlikle yapmadım. Sadece denedim, sanırım ittim ve düştü. Ama insanlar nasıl görünmesini istiyorlarsa öyle gösterecekler. Ne olduğunu biliyorum. Sanırım bu salonun her yerinde kameralar var. Gelip topu alan insanlardan, yüzüme gelen insanlardan tüm olayı gösterebiliriz.”

“Özür dilemeli miyim bilmiyorum çünkü yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum, sadece merdivenin düşmesi dışında. Serbest atış çizgisinden geçen korkunç bir geceden sonra becerilerim üzerinde çalışmak benim hakkımmış gibi hissediyorum. Bence benim pozisyonumda olan ve benim gibi bir gece geçiren herkes dışarı çıkıp serbest atışları üzerinde çalışırdı. Eğer bir oyuncu bunu yapmıyorsa yaptığı işe ihanet ediyordur.”

Antetokounmpo’nun serbest atış çalışırken merdiven devirdiği haberi Well Fargo Center’da hızla yayıldı. 76ers’ın yeni yüzlerinden Montrezl Harrell, konuyla ilgili saha görevlilerden bilgi aldıktan sonra, çalışanlara kötü davrandığı gerekçesiyle Yunan yıldıza bağırdı.

Harrell, karşılaşmanın ardından attığı tweette konuya ilişkin şöyle konuştu:

“Adama sahadan çıkıp antrenman yapabilmem için sahayı değiştirmeleri gerekip gerekmediğini soruyorum, beni görmezden geldi, yani hey, alacağın bu! Saygı saygıdır!